Dokumentace a příručky vozů Škoda 60.let

V této sekci by jsem Vám rád představil publikace týkající se Škodovek ze 60.-tých let. Některá dokumentace je již k dispozici na jiných webových stránkách a tak uvádím odkazy kde je najdete.
Pokud máte k dispozici nějaké další příručky nebo materiály neváhejte se ozvat sem a pomozte rozšířit tyto webovské stránky.

Velkou studnicí dokumentace je asi nejobsáhlejší web zaměřený na Škodu Spartak www.spartaky.cz.

Příručky

Z. Mauermann - Osobní automobily Škoda
Základní příručka nezbytná při opravách našich Felicií.

"Knížka obsahuje technický popis, pokyny pro jízdu, ošetřování, údržbu a běžné opravy automobilů Škoda. Popisuje jednak typy Š 440, Š 445 a Š 450, jednak nové typy Octavia, Octavia Super, octavia Combi, Octavia TS, Felicia a Felicia Super."

Vyšla v několika vydáních s různými přebaly.

Nahlédnout do příručky můžete v knihovně na www.spartaky.cz po bezplatné registraci.

 

J.Andrt - Údržba a opravy automobilů Škoda
Základní příručka ve které naleznete (skoro) vše potřebné.

"V knize je podrobný popis všech údržbářských a opravářských prací na osobních automobilech Škoda typů 440, 445, 450, Octavia, Octavia Super, Octavia Touring Sport, Octavia Touring Sport 1200, Octavia Combi, Felicia, Felicia Super a 1202 v rozsahu běžných a středních oprav."

Nahlédnout do příručky můžete v knihovně na stránce www.spartaky.cz po bezplatné registraci.

 

Dílenská příručka pro opravy automobilů Škoda Š440, 445, 450 OCTAVIA, OCTAVIA Super, FELICIA Super, OCTAVIA Combi, Š 1202.

" Přírička byla určena hlavně autoopravnám a všem kteří budou provádět seřizování a opravy uvedených vozidel. Přibližuje osvědčené pracovní postupy a pomůcky, které se osvědčily v opravárenské praxi"

Prohlédnout a stáhnout si příručku můžete v knihovně na stránce www.spartaky.cz po bezplatné registraci.


 

M. R. Cedrych - B. Štilec - ŠKODA 440 až Škoda Octavia Combi opravy, seřizování a údržba svépomocí.
Další z velice přínosných příruček pánů Cedrycha a Štilce.

"Příručka se zaměřuje především na opravy bez použití speciálního nářadí a přípravků, je zde mnoho rad a zkušeností z praxe i když jak autoři sami přiznávájí, neshodují se vždy s firemní literaturou. Jedinná publikace zabývající se odlišnostmi typů Škoda Octavia a Škoda Felicia".

Nahlédnout do příručky můžete v knihovně na www.spartaky.cz po bezplatné registraci.

 

A. Pavlůsek, O. Pavlůsek - ŠKODA
Kniha z edice Autosalon popisuje historii automobilky Laurin & Klement a ŠKODA, uvádí přehled modelů od počátku výroby až po současnost. Neopomíjí ani sportovní a závodní vozy automobilky a zapomenuté projekty a studie.

"Pěkně a docela přehledně zpracovaná publikace s množstvím černobílých i barevných fotografií na velmi kvalitním papíře.."

Příručku lze zakoupit ve vydavatelství Computer Press na stránce http://knihy.cpress.cz/ .

 

H. Procházka - Klasické automobily Škoda
Jedna z posledních vydaných příruček pro renovace vozidel Škoda r.v. 1934 - 1964. Není jen příručkou pro renovaci a opravy, ale i knihou která seznamuje s dějinami Škodovek a technickým popisem vybraných modelů.

"Podle mého názoru ani zdaleka nedosahuje kvality a rozsahu starších publikací . Nesplnila má očekávání"

Příručku lze zakoupit ve vydavatelství Computer Press na stránce http://knihy.cpress.cz/.